حفاظ بالکن-آریا در

       امروزه فضای بالکن در ساختمان سازی به خصوص آپارتمان ها دارای اهمیت بسیاری است به طوریکه در نمای ساختمان از زیبایی خاصی برخوردار است. اما نکته مهم حفظ امنیت آن است زیرا یکی از راه های ورود سارقین به منازل تراس ها و بالکن ها است. در ادامه به بررسی محصولی ساده اما کاربردی برای تامین امنیت بالکن ها می پردازیم

بالکن فضایی از ساختمان است که از یک یا دو طرف محصور نشده و به فضای بیرون راه دارد . بالکن ها می توانند به داخل حیاط ، کوچه یا خیابان مشرف باشند و از این رو در معرض دید عموم قرار می گیرند . این موقعیت قرار گیری ، می تواند احتمال جلب توجه سارقان را بیشتر کند و اگر از این فضا به خوبی محافظت نشود ، راه قابل دسترسی ای برای سارقان باشد و هر چه طبقه پایین تر و به سطح زمین نزدیک تر باشد ، دسترسی به بالکن و ورود به خانه راحت تر است . از این رو ، استفاده از حفاظ برای بالکن پیشنهاد می شود. حفاظ بالکن علاوه بر این که راه را برای سارقان غیر قابل عبور می کند ، احتمال سقوط افراد و اشیا را هم از بین می برد . اگر فرد خردسال در خانه ساکن است ، خانه در طبقات بالاتر و با فاصله از زمین قرار گرفته و یا به دلیل کار و مسافرت منزل به مدت زیادی خالی است ، استفاده از آن بسیار ضروری است . علاوه بر آن، به دلیل تنوع طرح و رنگ در انواع حفاظ، ظاهر ساختمان نیز متفاوت و زیبا می شود .

امروزه از حفاظ بالکن در معماری و نماسازی ساختمان استفاده می‌شود. این محصول با اهداف گوناگونی از قبیل امنیت جانی و مالی افراد، رعایت نکات ایمنی در ساختمان و همچنین زیباسازی آن، نصب و اجرا می‌شود. باتوجه به موارد فوق تصمیم گرفتیم در این مقاله نکاتی درباره انواع حفاظ بالکُن، مزایا و کاربرد آن بیان کنیم. پس با ما همراه باشید.

کاربرد حفاظ بالکن

کاربرد حفاظ بالکن

حفاظ های بالکن از طرح‌ها و مدل‌های متنوعی برخوردار هستند. این حفاظ‌ها علاوه بر افزایش امنیت ساختمان، باعث زیباسازی نمای بیرونی ساختمان می‌شوند. سایرکاربردهای حفاظهای بالکن عبارتنداز:

 • استفاده از حفاظ های بالکن مانع از ورود دزد به منزل می‌شود و احتمال سرقت را کاهش می‌دهد.
 • استفاده از این نوع محفاظ، علاوه بر اینکه مانع افتادن اشیا‌ء می‌شود، از خطر سقوط افراد جلوگیری می‌کند.

حفاظ بالکن-آریا در


برای خواندن مطالب درمورد قیمت حفاظ پنجره دوجداره میتوانید:

انواع حفاظ بالکن

انواع حفاظ بالکن

این حفاظ ها می توانند بسته به شرایط و موقعیت خانه ، کوتاه یا بلند باشند . حفاظ های کوتاه مانع سقوط اشیا می شوند و از امنیت خوبی برخوردار هستند . البته باید توجه کرد که ارتفاع حفاظ بالکن نباید از حد مشخصی کوتاه تر باشد و باید حداقل تا نیمه ی بدن یک فرد عادی برسد تا احتمال سقوط را کاهش بدهد . حفاظ های بلند بیشترین میزان امنیت را دارند و حتی در بعضی از انواع ، از کف بالکن تا سقف کشیده می شوند و سقوط و ورود سارقان را عملا غیر ممکن می کنند . البته ممکن است بعضی افراد احساس خوبی به نرده های بلند نداشته باشند و حس زندانی بودن یا محدود شدن داشته باشند اما باید به این نکته توجه کرد که امنیت و محافظت از خانه باید در اولویت باشد .

حفاظهای بالکن در انواع و مدل‌های متنوع و جذابی ساخته و طراحی می‌شود. انواع حفاظ بالکن عبارتند از:

حفاظ بالکن فرفوژه

فرفوژه علاوه بر حفاظ پنجره، حفاظ تراس، حفاظ روی دیوار، در حفاظهای بالکن هم به‌کار برده می‌شود. این مدل بیشتر به دلیل زیبایی در ساختمان‌های مسکونی، مدرن، ساختمان‌های اداری و تجاری مورد استفاده قرار می‌گیرد. افرادی که به زیبایی ظاهری ساختمان اهمیت می‌دهند، بیشتر از این مدل برای حفاظهای بالکن استفاده می‌کنند. طرح‌های فرفوژه با دستگاه‌های صنعتی و با کیفیت و ظرافت زیاد ساخته می‌شود. حفاظ بالکن فرفوژه دارای مزیت‌هایی است که درزیر به آنها اشاره می‌کنیم:

 • این مدل بیشترین تنوع را از لحاظ قیمت، رنگ، مدل، نوع، شکل، کیفیت و اندازه در بازار دارد.
 • حفاظهای بالکن از نوع فرفوژه زیبایی بسیار دلنشینی به دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان شما می‌دهد.
 • نصب آن نیز بسیارآسان است.

حفاظ بالکن استیل

حفاظ های نوع استیل با بهترین ورقه‌های استیل ضدزنگ ساخته می‌شود تا در فضای بیرونی ساختمان مورد استفاده قرار گیرد. این مدل علاوه بر شکل زیبا و استحکام طولانی مدت خود، مانع از ورود سارقان به داخل ساختمان می‌شود. بالکن‌های طبقات اول ساختمان که همیشه در معرض ورود سارقان هستند می‌توانند جهت بالابردن امنیت، از این مدل حفاظ استفاده کنند. حفاظهای بالکن استیل دارای ویژگی‌های زیر است:

 • ضد خش
 • در برابر خوردگی و ضربه مقاوم است.
 • قیمت آن مناسب است.
 • سریع نصب می‌شود.
 • از زیبایی بالایی برخوردار است.
 • فرم‌پذیری آن راحت است.
 • سطح صاف آن به‌راحتی قابل شستشو است.

 

حفاظ بالکن شیشه‌ای

حفاظ شیشه‌ای گزینه مناسبی برای ساختمان‌هایی است که می‌خواهند تهویه مناسب و فضای بیرونی بیشتری داشته باشند. در پروژه‌های تجاری به منظور دسترسی به فضای خارجی از این نوع حفاظ استفاده می‌شود. حفاظ شیشه‌ای به لحاظ سادگی ظاهر و ساده شیشه در ایجاد یک سازه شفاف و یکدست مورد علاقه مهندسان و معماران مدرن امروزی قرار گرفته است. مزایای نصب حفاظهای بالکن شیشه‌ای به صورت زیر است:

 • تنوع بسیار در روش نصب
 • زیبایی و ایمنی بالا
 • نظافت و نگهداری آسان
 • بهینه‌سازی نور
 • تهویه مناسب

حفاظ بالکن آهنی

یکی از انواع حفاظ هایی که می‌تواند برای بالکن مورد استفاده قرار گیرد حفاظ آهنی است. این مدل بیشتر به شکل نیزه است و شما می‌توانید ارتفاع آن‌ها را عوض کنید. از حفاظ آهنی هم در منازل و هم در ساختمان‌های تجاری استفاده می‌شود.

ویژگی‌های حفاظ های بالکن آهنی به شرح زیر است:

 • بسیار پرکاربرد
 • قیمت مناسب
 • امنیت بالا

حفاظ بالکن-آریا در

شکل و طرح حفاظ بالکن کاملا به نظر و سلیقه فرد متقاضی بستگی دارد و از آن جایی که این حفاظ ها در ظاهر ساختمان تاثیر بسیار زیادی می گذارند ، باید هنگام انتخاب طرح و رنگ آن نهایت دقت و سلیقه را به خرج داد . بعضی از انواع طراحی ها متشکلند از :

حفاظ بالکن ساده 

در طراحی این نرده ها یا تزئیناتی به کار نرفته و یا حداقل تزئین استفاده شده است . این حفاظ ها به شکل نرده های عمودی یا افقی ساده هستند و به رنگ های خنثی و معمولا رنگ مشکی ساخته می شوند .

حفاظ بالکن شاخ گوزنی 

این حفاظ ها بالاترین سطح امنیت را دارند و با داشتن نوک بسیار تیز ، امکان عبور سارق و ورود به منزل را عملا از بین می برد . البته این حفاظ بالکن اکثرا برای دور تا دور دیوار بیرونی ساختمان مانند دیوار حیاط و پارکینگ استفاده می شود و به دلیل خطرناک بودن و ظاهر آن ، به کارگیری حفاظ شاخ گوزنی برای بالکن توصیه نمی شود .

حفاظ پنجره - آریادر

حفاظ بالکن چوبی

در این مدل، حفاظ از نرده‌های چوبی تهیه شده است. نحوه چینش این نرده‌ها در حفاظهای بالکن چوبی کاملا به سلیقه شما بستگی دارد. در بعضی از قسمت‌ها می‌توانید نرده‌های چوبی را حذف کنید و برای زیبایی بیشتر بالکن از گیاهان درحال رشد در پشت این نرده‌ها استفاده کنید. این نرده‌های چوبی می‌تواند به صورت یکسره یا فاصله دار نصب شود، که این موضوع به سلیقه شما و طول بالکن ساختمان بستگی دارد. ویژگی‌های حفاظهای بالکن چوبی عبارت است از:

 • حفاظ چوبی از گذشته تا به امروز در بین افراد بسیار پرطرفدار بوده است.
 • به دلیل طبیعی بودن جنس چوب و طراحی خاص آن مورد توجه افراد قرار گرفته است.
 • جنس نرده های چوبی در این حفاظ معمولا از نراد و افرا ساخته می‌شود.
 • به‌خاطر حس گرمی و لطافت بصری این نوع حفاظ در معماری داخلی و طراحی دکوراسیون مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مقایسه حفاظ بالکن شیشه ای و حفاظ بالکن استیل

حفاظ بالکن شیشه ای یا استیل؟

حفاظ های شیشه ای از نظر ظاهری بسیار شیک و مدرن هستند و به خصوص برای ادارات ، شرکت ها ، کافی شاپ ها و رستوران ها انتخاب مناسبی هستند . این حفاظ ها برخلاف انواع دیگر حفاظ ها ، جلوی ورود نور را نمی گیرند و ضمن ایجاد امنیت و محافظت از محل ، چشم انداز بالکن را نیز کاملا حفظ کرده و از سقوط و خطرات احتمالی نیز جلوگیری می کنند . تنها ایراد حفاظ شیشه ای ، احتمال ضربه خوردن و شکستگی است که با انتخاب جنس و ضخامت مناسب ، این مشکل تا حدود زیادی برطرف می شود .

حفاظ بالکن استیل نیز به نسبت حفاظ های آهنی از ظاهر زیباتری برخوردار هستند و با داشتن آلیاژ های فلزات ، استحکام و مقاومت بالایی نیز دارند . از این حفاظ ها در خانه ها و اماکن دیگری که نیاز به محافظت شدید دارند ، مانند بانک ها ، استفاده می شود و معمولا به شکل نرده های افقی قرار می گیرند . حفاظ استیل در برابر سرما و گرما ، رطوبت و ضربه مقاومت بالایی دارد و علاوه بر بالکن ، درورودی ساختمان ها و نرده های راه پله نیز از آن ها استفاده می شود .

حفاظ بالکن - آریا در

قیمت حفاظ بالکن

قیمت حفاظ بالکن

فاکتورهای زیادی در تعیین قیمت حفاظ های بالکن موثر هستند. به عنوان مثال اندازه و سایز پنجره ساختمان، جنس و متریال حفاظ، تزئینات استفاده شده در حفاظ های بالکن و هزینه حمل و نقل از مهم‌ترین مواردی هستند که قیمت حفاظهای بالکن را مشخص می‌کنند. برای صرفه جویی در هزینه‌ها برای خرید حفاظ های بالکن بهتر است به شرکت‌هایی مراجعه شود که خدمات خود را مطابق با نرخ مصوب شده توسط نهادهای نظارتی مربوطه عرضه می‌کنند.

حفاظ بالکن-آریا در


برای خواندن مطالب درمورد نرده حفاظ پنجره میتوانید:

نتیجه گیری

نتیجه گیری

همان طور که گفته شد ، استفاده از حفاظ های بالکن امری ضروری است و به ندرت بالکنی را بدون محافظ می بینید . انتخاب جنس ، رنگ ، طرح و … بر عهده ی خریدار می باشد اما هیچ وقت کیفیت را فدای قیمت نکنید و با تحقیق و بررسی ، مطمئن ترین محل را برای ساخت حفاظ مورد نظر خود انتخاب کنید و از با کیفیت ترین مواد استفاده کنید . حفاظ بالُکن باید طول عمر زیادی داشته باشد و دائمی باشد . بنابراین از جنسی استفاده کنید که تا مدت طولانی سالم و کاربردی باقی بماند و از جان و مال شما حفاظت کند .

درباره شرکت آریا

آریا در

شرکت آریا در با نزدیک به دو دهه تجربه و با داشتن نیروهای کار مجرب و مسلط ، یکی از بهترین گزینه ها برای انجام پروژه های شما در زمینه ی ساخت انواع سازه های آهنی اعم از انواع حفاظ ها و درب های آهنی می باشد . کیفیت ، امنیت و دقت ، اصول کار این شرکت هستند و شما می توانید با مراجعه به سایتی که در ذیل مطلب آمده است، با نمونه کارهای شرکت آریا آشنا شده و از راه های ارتباطی با این مجموعه مطلع شوید و  تجربه ی خوبی از همکاری با این مجموعه ی حرفه ای داشته باشید .

برای تماشای ویدئوی زیر، لطفا فیلترشکن خود را خاموش نمایید.

 

قیمت حفاظ بالکن چه مقداری است؟

فاکتورهای زیادی در تعیین قیمت حفاظهای بالکن موثر هستند. به عنوان مثال اندازه و سایز پنجره ساختمان، جنس و متریال حفاظ، تزئینات استفاده شده در حفاظهای بالکن و هزینه حمل و نقل از مهم‌ترین مواردی هستند که قیمت حفاظهای بالکن را مشخص می‌کنند.

حفاظ بالکن چه کاربردی دارد؟

امروزه از حفاظ بالکن در معماری و نماسازی ساختمان استفاده می‌شود. این محصول با اهداف گوناگونی از قبیل امنیت جانی و مالی افراد، رعایت نکات ایمنی در ساختمان و همچنین زیباسازی آن، نصب و اجرا می‌شود.

حفاظ بالکن چه انواعی دارد؟

حفاظ بالکن انواع مختلفی مانند ساده، چوبی، شاخ گوزنی، آهنی، استیل، شیشه ای و فرفورژه را دارا می باشد.

حفاظ بالکن شیشه ای چه کاربردی دارد؟

حفاظ های شیشه ای از نظر ظاهری بسیار شیک و مدرن هستند و به خصوص برای ادارات ، شرکت ها ، کافی شاپ ها و رستوران ها انتخاب مناسبی هستند .

مقالات

3 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *