درب آکاردئونی محصولی است که از آن برای حفاظت از درب منازل استفاده می کنند. در این مقاله به بررسی انواع آن، بازه قیمتی، اجزای تشکیل دهنده، ساخت و نصب آنان خواهیم پرداخت. در ادامه با ما همراه باشید.

درب آکاردئونی چیست؟

درب آکاردئونی چیست؟

یکی از راه‌های مطمئن برای جلوگیری از ورود سارقان به خانه، استفاده از محافظ درب است. امروزه استفاده از محافظ درب یکی از وسایل ضروری در هر خانه ای محسوب می‌شود. این محصول از بهترین محافظ‌های درب است. .این درب ها به دلیل این که از راه جوش دادن به چارچوب در متصل می شوند ، از استحکام زیادی برخوردار بوده و محافظ موثری به شمار می روند . دلیل نام گذاری این درب ها ، شباهت آن ها به ساز آکاردئون است . درب های آکاردئونی به صورت ریلی حرکت می کنند و با کم ترین فشار و به راحتی باز و بسته می شوند . امروزه استفاده از این درب برای ورودی ساختمان‌های تجاری و مسکونی بسیار رواج پیدا کرده است. در این مطلب با درب های نوع آکاردئونی بیشتر آشنا خواهید شد.

انواع درب آکاردئونی

انواع درب آکاردئونی

درب های آکاردئونی به‌ صورت تاشو و ریلی جمع و باز می‌شود. این درب معمولا بر روی درب ورودی خانه‌های مسکونی استفاده می‌شود. علاوه بر این، از درب‌ آکاردئونی به عنوان محافظ درب پارکینگ هم استفاده می‌شود. درهای ریموت دار پارکینگ معمولا سنگین هستند و جای زیادی اشغال می‌کنند. استفاده از درب‌های آکاردئونی ریموت دار به جای درب پارکینگ این مشکل را تا حد زیادی رفع می‌کند. برای اطمینان بیشتر بر روی درب‌های آکاردئونی قفل‌های توکار و روکار بکار می‌رود. قفل‌های مورد استفاده بر روی این درب‌ها باید دارای امنیت بسیار بالایی باشند. به طوری که هر کلیدی توانایی باز کردن آن را نداشته باشد.

آکاردئونی تک لنگه


برای خواندن مطالب درمورد مزایای حفاظ بالکن می توانید:

آکاردئونی تک لنگه

این نوع محصول فقط از یک جهت قابل باز و بسته شدن هستند. از این نوع درب های آکاردئونی بیشتر در آپارتمان مسکونی و سازمان‌های اداری استفاده می‌شود. قفل‌های بکار رفته در این دربهای آکاردئونی در یک سمت درب قرار دارند. دربهای آکاردئونی تک لنگه مکان کمی را اشغال می‌کنند به همین دلیل بهترین نوع دربهای آکاردئونی برای خانه‌های با راه پله‌های تنگ است. به طور کلی این نوع درب دارای سیستم سخت افزاری قفل و لولای استاندار است و امنیت مکان مورد استفاده را تا حد زیادی تامین می‌کند.

آکاردئونی دو لنگه

آکاردئونی دو لنگه

این نوع درب های آکاردئونی، از دو طرف باز و بسته می‌شوند. قفل بکار رفته در این درب در وسط درب جاسازی شده است. این نوع درب‌ها فضای زیادی را اشغال می‌کنند به همین دلیل بیشتر در محوطه باز و به عنوان درب اصلی ساختمان‌های تجاری، کارگاه‌های صنعتی و به طور کلی فضاهای بزرگتر

درب آکاردئونی-آریا در

اجزاء تشکیل دهنده درب آکاردئونی

اجزاء تشکیل دهنده درب آکاردئونی

یکی از بزرگترین مزیت‌های درب‌های آکاردئونی، اشغال فضای کم توسط این درب‌ها است. درب‌های آکاردئونی به دلیل داشتن ساختار شبکه‌ای به صورت کشویی باز و بسته می‌شوند. این نوع درب‌ها علاوه بر تامین امنیت، زیبایی بسیاری هم به درب منازل می‌دهند. این نوع حفاظ درب در رنگ‌ها و مدل‌های مختلفی قابل تولید است.  

 درب‌های آکاردئونی از متریال‌های متفاوت در دو نوع داخلی و خارجی ساخته می‌شوند که به عنوان محافظ کاربرد دارند. این درب از اجزاء زیر تشکیل شده است:

 • چهارچوبی از جنس آهن به دلیل داشتن استحکام بالا
 • پروفیل بکاررفتن در داخل چهارچوب به صورت افقی، عمودی و مورب
 • ریل فلزی بکاررفته در بالا و پایین درب‌های آکاردئونی
 • قفل‌های توکار و روکار استفاده شده بر روی درب ( قفل‌های توکار امنیت بالایی دارد)

ویژگی‌های یک درب آکاردئونی استاندارد

ویژگی‌های درب آکاردئونی

داشتن ویژگی‌های زیر باعث می‌شود درب‌های آکاردئونی با ضریب امنیت بالا تولید شوند.

 • تسمه فلزی مرغوب
 • استفاده از آهن‌های دست اول
 • اشغال فضای کم
 • استفاده از قفل‌های مخفی
 • اندازه تسمه در حدود ۵*۲۰
 • ابعاد ۳۰*۵۰ برای مقاطع کناری
 • ابعاد ۵۰*۵۰ برای مقطع ریلی بالای درب
 • پرچ‌های محکم و مرغوب
 • استفاده از رنگ کوره ای برای رنگ آمیزی
 • داشتن دستگیره فلزی کونیک شده
 • داشتن قفل محکم و ایمن
 • روان بودن سمت ریلی
 • به وجود نیامدن هیچ سر و صدای در هنگام باز و بسته کردن درب
 • داشتن استحکام بالا
 • داشتن کمربند ایمنی
 • استفاده از جوش SMAW

حفاظ پنجره - آریادر

انواع این نوع درب ها از لحاظ جنس ساخته شده

انواع جنس درب آکاردئونی

درب‌های آکاردئونی در انواع مختلفی تولید می‌شوند. متداولترین نوع درب‌های آکاردئونی، دربهای آکاردئونی 3 گل هستند. منظور از تعداد گل، تعداد مشبک‌های به کار رفته برای ساخت این نوع درب است. درب‌های آکاردئونی 3 گل دارای ضریب امنیت 90 درصدی هستند. همچنین دربهای آکاردئونی 5 گل، ضریب امنیت 99 درصدی را دارند. دربهای آکاردئونی از لحاظ جنس در سه دسته زیر قرار می‌گیرند.رد.

درب آکاردئونی آهنی

درب آکاردئونی آهنی

از این نوع درب  به عنوان حفاظ درب استفاده می‌شوند. این نوع درب ها دارای استحکام بالایی هستند. بعد از ساخت حفاظ درب آهنی از رنگ کوره ای برای رنگ آمیزی آن استفاده می‌شود.

درب آکاردئونی ام دی اف

درب آکاردئونی ام دی اف

اگر نمی خواهید برای خرید درب آکاردئونی هزینه ی زیادی بکنید ، می توانید از نوع ام دی اف استفاده کنید . ولی نکته ی مهم این است که این نوع از درب ها ماندگاری و استحکام زیادی ندارند و در زمان کم تری نسبت به جنس های دیگر ، کارایی خود را از دست می دهند. محافظ درب ساخته شده از جنس ام دی اف از لحاظ قیمت ارزانترین نوع دربهای آکاردئونی است. ولی این نوع درب، دوام و استحکام زیادی ندارد. این نوع درب‌ها وزن بالایی دارند و به مرور زمان ترک می‌خورند. از آکاردئونی ام دی اف برای جداسازی فضا در داخل آپارتمان استفاده می‌شود.

درب آکاردئونی پی وی سی

درب آکاردئونی پی وی سی

این نوع درب دارای زیبایی ظاهری است و همچنین وزن پایینی دارد. از این نوع درب بیشتر برای جداسازی فضای داخلی و در بالکن ها قابل استفاده است.  همچنین پی وی سی نوعی پلیمر پلاستیکی است که می تواند به تنهایی و با ضخامت مناسب ، یا به عنوان یک روکش برای سطوح چوبی استفاده شود . از آن جایی که این ماده ضد آب ، ضد خش و ضد ضربه است ، موارد استفاده ی زیادی دارد . این نوع درب آکاردئونی وزن پایین تر و ظاهر زیباتری دارد و امتیاز به خصوص آن ، قابل شست و شو بودن است . این درب ها دربهای آکاردئونی پی وی سی به راحتی قابل شستشو هستند و عمر بالایی نیز دارند.  قیمت این درب ها به کیفیت مواد سازنده ، ضخامت ، ابعاد و طرح بستگی دارد اما به طور کلی درب آکاردئونی پی وی سی قیمت پایین تری نسبت به جنس های دیگر دارد.

طراحی درب آکاردئونی

نصب درب آکاردئونی

برای نصب درب های آکاردئونی ابتدا باید اندازه گیری چهارچوب به طور دقیق انجام بگیرد. برای انجام این کار بهتر است افراد مجرب در این زمینه این کار را انجام دهند. پس از آماده سازی درب های آکاردئونی طبق اندازه گیری صورت گرفته باید درب در مکان خود نصب شود. نصب این درب ها با جوشکاری امکان پذیر است. در مرحله بعدی، درب بر روی ریل چرخدار نصب می‌شود.

درب آکاردئونی-آریا در

 

طراحی درب آکاردئونی

این نوع درب به طور معمول در سه طرح سه گل ، چهار گل و پنج گل ساخته و ارائه می شود . تفاوت این سه مدل در طراحی و میزان امنیت است . طرح سه گل، شامل سه ردیف لوزی افقی در درب می شود و دو طرح بعدی نیز به همین ترتیب شامل چهار و پنج ردیف می شوند . از نظر میزان امنیت ، هر سه بسیار کارآمد و ایمن هستند اما طرح پنج گل به دلیل نداشتن فضای خالی زیاد و تراکم لوزی ها ، از نفوذ ناپذیری بیشتری برخوردار است و ایمنی بالاتری دارد .

مزایا و معایب استفاده از درب آکاردئونی


برای خواندن مطالب درمورد قیمت حفاظ پنجره دوجداره می توانید:

مزایا و معایب درب آکاردئونی

در واقع مزایای استفاده از این درب ها بیشتر از معایب آنان است . این درب ها به دلیل حرکت ریلی و در عرض چارچوب در ، فضای بسیار کمی را اشغال می کنند و از این رو برای استفاده در فضاهای کوچک و راهرو های باریک بسیار مناسب هستند . از سوی دیگر ، این درب ها قابلیت اضافه کردن یک یا چند قفل را دارند و به همین دلیل می توانید با اضافه کردن قفل ها ، ایمنی درب آکاردئونی را بالا ببرید . باز و بسته کردن این درب ها بسیار آسان است و با کم ترین فشار ، می توانید درب را حرکت داده و باز کنید یا ببندید .

از معایب درب آکاردئونی می توان به ظاهر آن اشاره کرد که بعضی از افراد آن را برای جلوی در آپارتمان خود نمی پسندند . از آن جایی که تنوع ظاهری این درب ها زیاد نیست ، سلیقه ی افراد زیادی را نیز در بر نمی گیرد . مشکل بعدی آن این است که از لولا باز می شود . اگرچه این در ها استحکام زیادی دارند و به سادگی بریده نمی شوند ، گاهی ممکن است در موارد غیر استاندارد ، باز کردن کل درب از لولا دیده شود .

به صورت خلاصه مزایای درب های آکاردِئونی را برایتان بیان می کنیم.

 • اشغال فضای کم در فضای ساختمان
 • امکان باز و بسته شدن به صورت ریلی
 • سبک بودن
 • استحکام بالا
 • نیاز نداشتن به دوربین و دزدگیر
 • طول عمر بالا
 • داشتن تنوع رنگ و ظاهر بسیار بالا
 • قابلیت رنگ آمیزی به رنگ دلخواه

قیمت درب آکاردئونی

قیمت درب آکاردئونی

قیمت درب های آکاردئونی در برابر محافظتی که در برابر اموال می‌کند بسیار ناچیز است. بنابراین پرداخت هزینه برای محافظ درب یک سرمایه گذاری طولانی مدت محسوب می‌شود. قیمت درب های آکاردئونی به عواملی مانند متراژ درب، مواد اولیه استفاده شده برای ساخت دربهای آکاردئونی، طرح و رنگ بستگی دارد.

ساخت درب آکاردئونی

ساخت درب های آکاردئونی

در ساخت این درب ها باید به کیفیت آن توجه خاصی کرد . از آن جایی که این درب ها امنیت منازل و حفاظت آن هارا تامین می کنند ، مسئولیت ساخت درب با بهترین کیفیت ، مقاومت و استحکام بر دوش سازنده است . به خصوص استفاده از آهن با کیفیت در ساخت درب آکاردئونی آهنی بسیار مهم است . کما این که بعضی از سازندگان با استفاده از ضایعات آهن یا مواد بی کیفیت ، موجب بروز مشکل می شوند .علاوه بر آن ، جوشکاری دقیق و اتصال محکم نیز اهمیت به سزایی دارد .

 

درب آکاردئونی-آریا در

نتیجه گیری

نتیجه گیری

امروزه تعداد سارقان از منازل و شرکت‌ها افزایش پیدا کرده است. به همین دلیل محافظت از خانه اهمیت بیشتری پیدا کرده است. استفاده از دربهای آکاردئونی تا حد زیادی مانع ورود افراد بیگانه به حریم شخصی افراد می‌شود. هنگام سفارش دادن درب آکاردئونی ، دقت کنید تا اندازه گیری ها به درستی انجام شود . اندازه درب باید کاملا متناسب با چارچوب باشد و ریل رب باید روان باشد تا در حرکت آن  مشکلی به وجود نیاید . اگر نگران امنیت خانه ی خود در زمان هایی که خودتان حضور ندارید هستید ، این درب ها انتخاب های بسیار مناسبی هستد که از خانه ، اداره ، انباری و … به خوبی محافظت می کنند و عبور از آن ها برای سارقان بسیار مشکل است.

درباره شرکت آریا در

آریا در

شرکت آریا در با نزدیک به دو دهه تجربه و با داشتن نیروهای کار مجرب و مسلط ، یکی از بهترین گزینه ها برای انجام پروژه های شما در زمینه ی ساخت انواع سازه های آهنی اعم از انواع حفاظ ها و درب های آهنی می باشد . کیفیت ، امنیت و دقت ، اصول کار این شرکت هستند و شما می توانید با مراجعه به سایتی که در ذیل مطلب آمده است، با نمونه کارهای شرکت آریا آشنا شده و از راه های ارتباطی با این مجموعه مطلع شوید و  تجربه ی خوبی از همکاری با این مجموعه ی حرفه ای داشته باشید .

لطفا برای تماشای ویدئوی زیر، فیلترشکن خود را روشن نمایید.

 

درب آکاردئونی چیست؟

این محصول نوعی محافظ درب می باشد که به چارچوب در متصل شده و در عین حال استحکام زیادی دارد.

استفاده از درب آکاردئونی چه مزایایی دارد؟

وزن کم، اشغال فضای کم، استحکام بالا، طول عمر زیاد، قابلیت رنگ آمیزی از جمله مزایای استفاده از آن می باشد.

درب آکاردئونی چه انواعی دارد؟

2 نوع آکاردئونی تک لنگه و آکاردئونی دو لنگه از جمله انواع درب های آکاردئونی است که نوع تک لنگه برای فضاهای محدود و دو لنگه آن برای فضاهای دارای وسعت بیشتر مانند ساختمان های تجاری و کارگاه های صنعتی می باشد.

قیمت درب های آکاردئونی به چه صورت است؟

قیمت دربهای آکاردئونی به عواملی مانند متراژ درب، مواد اولیه استفاده شده برای ساخت دربهای آکاردئونی، طرح و رنگ بستگی دارد.

مقالات

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *