حفاظ پنجره دو جداره - آریا در

امنیت یکی از مهم ­ترین لازمه­ های یک ساختمان مسکونی، اداری یا تجاری است. راه­ های مختلفی برای تامین امنیت این فضاها وجود دارد؛ به عنوان مثال می ­توان به نصب حفاظ در، حفاظ پنجره، قفل هوشمند، دوربین مدار بسته و … اشاره کرد. یکی از راه های افزایش سطح امنیت ، به کار بردن حفاظ پنجره ساختمان است . ساکنان ساختمان برای پنجره های منازل خود حفاظ هایی نصب می کنند تا از این راه، جلوی ورود سارقان به ساختمان را بگیرند . حفاظ پنجره ساختمان می تواند ساده یا فرفورژه ، ثابت یا متحرک و خارجی یا داخلی باشد .این مقاله به بررسی یکی از موثرترین و ارزان­ قیمت ­ترین راهکارهای تامین امنیت تحت عنوان حفاظ پنجره ساختمان اختصاص داده شده است. با ما تا پایان همراه باشید.

حفاظ پنجره ساختمان - آریا در

امنیت انواع ساختمان­های مسکونی، اداری و تجاری به روش­های مختلفی تامین می ­شود. نصب حفاظ برای درب و پنجره، نصب دوربین مدار بسته، نصب دزدگیر و … از جمله این موارد هستند. در واقع هر یک از این اقدامات همانند تکه ­های پازل در کنار هم قرار گرفته و امنیت و آرامش خاطر بیشتر ساکنان را رقم می­ زنند. نصب حفاظ پنجره ساختمان ساده ­ترین و در دسترس ­ترین راهکار برای ارتقای امنیت ساختمان است.

مزایای حفاظ پنجره ساختمان

مزایای حفاظ پنجره ساختمان

نصب حفاظ پنجره ساختمان به لحاظ ایمن ­سازی منزل از اهمیت بسیاری برخوردار است. این کار به ویژه برای طبقات همکف و اول اهمیت پیدا می­کند. زیرا دسترسی و سرقت از آنها به آسانی انجام می­شود. البته سایر طبقات نیز می ­توانند برای اطمینان خاطر و آرامش بیشتر اقدام به نصب حفاظ برای پنجره­ های خود کنند. مزایای حفاظ پنجره تنها محدود به ایمن­ سازی ساختمان و جلوگیری از سرقت نیست. در واقع پنجره­ های بدون حفاظ زنگ خطر جدی برای سقوط کودکان به شمار می ­روند. بنابراین با صرف اندکی هزینه می­ توان از وقوع حوادث ناگوار جلوگیری کرد. غیر از آن، این حفاظ ها جلوه ی زیبایی نیز به ساختمان می دهند که ظاهر آن را متفاوت تر می کند.

تنوع در طرح و رنگ یکی دیگر از مزایای حفاظ پنجره ساختمان است. در نتیجه امکان هماهنگی آن با انواع معماری وجود دارد. همچنین با استفاده از این تجهیزات می­ توان نمای ساختمان را زیباتر کرد. لازم به ذکر است که شیشه پنجره به دلایل مختلف در معرض شکستگی و آسیب قرار دارد. استفاده از شیشه­ های ضد ضربه و نشکن در بسیاری از موارد مقرون بصرفه نیست. با نصب حفاظ پنجره ساختمان می ­توان با صرف هزینه کمتر از شیشه­ ها حفاظت کرد.

از معایب حفاظ پنجره ساختمان می توان به جلوگیری از خروج فوری در مواقع ضروری اشاره کرد . در صورتی که اتفاق غیر منتظره ای مانند آتش سوزی اتفاق بیفتد و نیاز به تخلیه ی فوری ساختمان باشد ، این حفاظ ها مانعی در برابر عبور به شمار می روند . علاوه بر آن، ممکن است افرادی باشند که وجود یک جسم سرتاسری جلوی پنجره ی خانه را نپسندند و احساس کنند این حفاظ ها مانع ورود نور به داخل منزل می شود و دسترسی به فضای بیرون را از بین می برند .


برای خواندن مطالب درمورد قیمت حفاظ پنجره دوجداره می توانید:

حفاظ پنجره ساختمان - آریا در

انواع حفاظ پنجره ساختمان

انواع حفاظ پنجره ساختمان

بسیاری از افراد گمان می­ کنند که منظور از حفاظ  پنجره، همان میله ­­ها یا نرده ­های ساده آهنی است. البته این قدیمی ­ترین شکل حافظ پنجره ساختمان است و امروزه مدل­ های بیشتری از آنها طراحی و به بازار عرضه شده است. انواع مختلفی از حفاظ پنجره ساختمان بر اساس جنس، طرح و مدل در دسترس متقاضیان قرار دارد. در واقع مشتری قادر است بر اساس سلیقه، بودجه اختصاصی، معماری ساختمان و نوع پنجره نسبت به خرید آنها اقدام کنند. البته شرایط آب وهوایی نیز در انتخاب حفاظ برای پنجره تاثیر دارد.

حفاظ پنجره ساختمان ضد سرقت

حفاظ پنجره ساختمان ضد سرقت

همان طور که گفته شد ، حفاظ های پنجره از استحکام و مقاومت مناسبی برخوردار هستند و برای محافظت از خانه ی شما بسیار مناسب اند . اما در سال های اخیر محصولاتی تحت عنوان حفاظ پنجره ساختمان ضد سرقت در بازار عرضه شده اند که امنیت حفاظ های سابق را بیش از پیش می کنند . این حفاظ ها فلزی هستند و در اکثر موارد شامل چند لایه هستند که امکان شکستن یا بریدن را از سارق می گیرند . هم چنین قفل های ضد سرقت مخصوص پنجره نیز وجود دارند که در صورت استاندارد بودن ، امکان باز کردن پنجره توسط سارق را از بین می برند .

حفاظ پنجره - آریا در

انواع حفاظ پنجره ساختمان بر اساس جنس

انواع حفاظ پنجره ساختمان بر اساس جنس

انواع مواد مورد استفاده در ساخت حفاظ پنجره ساختمان شامل آهن، استیل و PVC (وینیل) است. هر یک از این مواد ویژگی بخصوصی داشته و برای نوع خاصی از آب و هوا مناسب هستند؛ به عنوان مثال حفاظ آهنی وزن و مقاومت بالایی دارند. همچنین امکان تولید آنها در اشکال و اندازه­ های مختلفی نیز وجود دارد. زنگ ­زدگی و پوسیدگی تحت ­تاثیر رطوبت از نقاط ضعف حفاظ آهنی است. در نتیجه استفاده از آن در مناطق مرطوب چندان مناسب نمی ­باشد.

امروزه رایج­ ترین ماده در ساخت حفاظ پنجره ساختمان استیل یا آلومینیوم است. از مزایای استیل می­توان به مقاومت بالا و ثبات رنگ اشاره کرد. در نتیجه حفاظ پنجره ساختمان آلومینیومی در شرایط مختلف آب و هوایی و بدون استفاده از ضدزنگ مورد استفاده قرار می­ گیرد.

از دیگر مواد رایج در ساخت حفاظ پنجره ساختمان PVC یا وینیل یا شبه چوب نام دارد. از مزایای این ماده می ­توان به مقاومت در برابر حرارت، روبت و پوسیدگی اشاره کرد. همچنین قیمت مناسب آن در مقایسه با نوع آهنی و آلومینیومی را نیز به نقاط مثبت این حفاظ پنجره اضافه کرد. البته پتانسیل این جنس برای جذب آلودگی بالا است. به همین دلیل به نگهداری دائم نیاز دارد.

حفاظ پنجره ساختمان - آریا در


برای خواندن مطالب درمورد نرده حفاظ پنجره می توانید:

قیمت حفاظ پنجره ساختمان

قیمت حفاظ پنجره ساختمان

با کمی جست و جو در بازار و کارگاه های آهنگری ، می توان متوجه بازه ی گسترده ی قیمت حفاظ پنجره شد . این قیمت به موارد زیادی بستگی دارد . فلز مورد استفاده ، کیفیت و درجه ی آن فلز ، طراحی و پیچیدگی ظاهری حفاظ ، تعداد حفاظ های مورد نظر و ابعاد حفاظ همگی در افزایش یا کاهش  قیمت موثرند . علاوه بر آن ، هزینه ی دستمزد سازنده و هزینه ی حمل و نقل و انتقال محافظ پنجره به محل مورد نظر نیز باید در نظر گرفته شود . هرچه وزن حفاظ سنگین تر باشد ( به دلیل فلزات و آلیاژ های مورد استفاده و طرح مورد نظر ) ، مقدار ماده ی مصرفی نیز بیشتر می شود که به افزایش قیمت می انجامد .

انواع حفاظ پنجره ساختمان بر اساس مدل

انواع حفاظ پنجره ساختمان بر اساس مدل

حفاظ پنجره بر اساس مدل تنوع بسیاری دارد. میله های (نرده ه­ای)، آکاردئونی، رولی، برمودایی، فرفورژه و ابرویی از جمله این مدل­ ها به شمار می ­روند.

میله ای

میله ای

مدل میله­‌ای یا نرده ای ابتدایی ­ترین و به لحاظ قیمت مناسب­ ترین حفاظ های پنجره ساختمان موجود در بازار است. این مدل برای هر گونه پنجره قابل استفاده می ­باشد. امکان نصب این تجهیزات در بخش داخلی یا خارجی پنجره وجود دارد.

آکاردئونی

آکاردئونی

مدل آکاردئونی نوعی حفاظ متحرک است که به صورت ریلی باز و بسته می­شود. دلیل نام­ گذاری آن نیز مربوط به شباهت ساختاری به آکاردئون (نوعی ساز) است. بر اساس طرح شبکه­ های موجود در این حفاظ انواع مختلفی از آن در دسترس قرار دارد. البته ضریب ایمنی در هر یک از این طرح­ ها با دیگری متفاوت است. همچنین امکان تعبیه قفل مخفی در بدنه حفاظ آکاردئونی نیز وجود دارد که امنیت آن را بیشتر می­کند.

رولی

رولی

حفاظ پنجره رولی نیز نوعی حفاظ متحرک است که در صورت نیاز به سمت بالا جمع می­ شود. مشابه این حفاظ را می ­توان در کرکره­ های برقی مشاهده کرد. جنبه حفاظتی حفاظ های­ پنجره نوع رولی بسیار قوی است و بیشتر برای ساختمان­ های تجاری و اداری مورد استفاده قرار می­گیرد.

فرفورژه

فرفورژه

حفاظ های پنجره فرفورژه با استفاده از آهن کوبیده و در طرح­ و مدل­ های مختلف تولید می ­شود. این حفاظ بیشتر به دلیل تنوع در طرح و رنگ و جلوه زیبا مورد توجه متقاضیان قرار دارد. نوع مقاومت آن نیز متغییر و متناسب با طرح مدنظر مشتری است.

ابرویی

ابرویی

در صورت بیشتر بودن پهنای تجهیزات نسبت به ارتفاع به آن حفاظ های پنجره ابرویی گفته می ­شود. این مدل حفاظ بیشتر برای پنجره­ های بزرگ با معماری خاص مورد استفاده قرار می ­گیرد.

برمودایی

برمودایی

حفاظ برمودایی معمولا از جنس فلز یا چوب طراحی می ­شود. این مدل بیشتر در مناطق دارای خطر طوفان مورد استفاده قرار می­ گیرد. بخش بالایی حفاظ برمودایی ثابت است. اما بخش پایینی را می ­توان به سمت بالا باز کرد. به این ترتیب حالت سایه ­بان به خود می­ گیرد.

حفاظ پنجره ساختمان - آریا در

سخن پایانی

سخن پایانی

استفاده کردن از حفاظ پنجره تصمیمی ضروری است که باید توسط اهالی هر ساختمانی گرفته شود. این کار به تقویت امنیت کل ساختمان می انجامد و نفوذ به منازل و محیط ساختمان را غیر ممکن می کند . این کار برای افرادی که در طول روز در خانه ی خود حضور ندارند ضروری تر است . تصمیم گیری درباره ی طرح مناسب و کارایی بالا و کیفیت مناسب محافظ پنجره باید با تحقیق و بررسی انجام شود و طی این فرآیند از افراد متخصص و با تجربه در این زمینه کمک گرفته شود . فرقی ندارد که منزل شما در طبقات پایین تر واقع شده یا در طبقات بالاتر . هرچه خانه به سطح زمین نزدیک تر باشد ، احتمال جلب توجه سارقان بیشتر است و هرچه طبقه بالاتر باشده ، خطر سقوط و افتادن از پنجره و وارد شدن آسیب جدی به فرد بیشتر است . پس استفاده از حفاظ پنجره به همه ی افراد توصیه می شود تا آرامش خاطر و امنیت بیشتری داشته باشند .

ما در این مقاله به بررسی مزایای حفاظ های پنجره ساختِمان پرداختیم. انواع مختلفی از این تجهیزات بر اساس جنس و مدل در دسترس متقاضیان قرار دارد؛ به عنوان مثال می­توان به جنس آهن، آلومینیوم و شبه چوب اشاره کرد. همچنین مدل حفاظ های پنجره ساختمان شامل نوع ساده، آکاردئونی، رولی، ابرویی و برمودایی است. انتخاب هر یک از این موارد بر اساس شرایط آب و هوایی، نوع و ابعاد پنجره، میزان بودجه و معماری ساختمان انجام می­ شود.

درباره شرکت آریا

آریادر

 شرکت آریا با نزدیک به دو دهه تجربه و با داشتن نیروهای کار مجرب و مسلط ، یکی از بهترین گزینه ها برای انجام پروژه های شما در زمینه ی ساخت انواع سازه های آهنی اعم از انواع حفاظ ها و درب های آهنی می باشد . کیفیت، امنیت و دقت، اصول کار این شرکت هستند و شما می توانید با مراجعه به سایتی که در ذیل مطلب آمده است، با نمونه کارهای شرکت آریا آشنا شده و از راه های ارتباطی با این مجموعه مطلع شوید و تجربه ی خوبی از همکاری با این مجموعه ی حرفه ای داشته باشید .

 لطفا برای تماشای ویدئوی زیر، فیلتر شکن خود را خاموش کنید.

حفاظ پنجره ساختمان چه قیمتی دارد؟

فلز مورد استفاده ، کیفیت و درجه ی آن فلز ، طراحی و پیچیدگی ظاهری حفاظ ، تعداد حفاظ های مورد نظر و ابعاد حفاظ همگی در افزایش یا کاهش  قیمت موثرند . علاوه بر آن ، هزینه ی دستمزد سازنده و هزینه ی حمل و نقل و انتقال محافظ پنجره ساختمان به محل مورد نظر نیز باید در نظر گرفته شود . هرچه وزن حفاظ سنگین تر باشد ( به دلیل فلزات و آلیاژ های مورد استفاده و طرح مورد نظر ) ، مقدار ماده ی مصرفی نیز بیشتر می شود که به افزایش قیمت می انجامد .

حفاظ پنجره ساختمان چه انواعی دارد؟

حفاظ پنجره دارای انواع مختلفی مانند میله ای، آکاردئونی، رولی، فرفورژه، ابرویی و برمودایی می باشد.

حفاظ پنجره ساختمان چه کاری انجام می دهد؟

حفاظ پنجره علاوه بر حفاظت در برابر ورود سارقان، باعث جلوگیری از خطر سقوط و ایجاد نما برای ساختمان می شود.

مقالات

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *