حفاظ پنجره متحرک - آریا در

تامین امنیت خانه همواره از جمله دغدغه افراد بوده است. یکی از نقاط حساس منازل که خطر شکستن شیشه را به همراه دارد، پنجره ها است. اما راهکار تامین امنیت آن چیست؟ استفاده ازحفاظ پنجره راهکاری ساده است که برای دفع خطرات احتمالی مناسب است. از طرفی نوعی از این حفاظ با نام حفاظ پنجره متحرک وجود دارد که بر خلاف نوع ساده آن دارای انعطاف  و راحتی در استفاده است که در ادامه مطلب به مزایای آن خواهیم پرداخت.

حفاظ پنجره متحرک چیست ؟

حفاظ پنجره متحرک چیست؟

حفاظ پنجره متحرک نوعی از محافظ هاست که از امنیت خانه در برابر سارقان محافظت کرده و برخلاف نوع ثابت آن ، قابلیت جا به جایی و حرکت را دارد . حفاظ آکاردئونی نوعی از این حفاظ هاست که معمولا جلوی در ورودی آپارتمان یا اداره استفاده می شود اما برای محافظت از پنجره ها و شیشه های بزرگ نیز قابل استفاده است . حفاظ پنجره متحرک آکاردئونی و کشویی راه حلی برای افرادی است که نیاز دائم به محافظ ندارند و هنگام حضور در منزل ، می خواهند به فضای بیرون دسترسی داشته باشند . تجهیزات مختلفی برای امنیت از ساختمان وجود دارد. حفاظ پنجره ساختمان محصولی است که علاوه حفظ امنیت و جلوگیری از سرقت، موجب زیبایی نمای ساختمان می‌شود. حفاظ پنجره در دو نوع ثابت و متحرک تولید می‌شود. در این مقاله به توضیح انواع حفاظ پنجره متحرک، مزایا، روش نصب و قیمت آن می‌پردازیم.

امنیت حفاظ پنجره متحرک

امنیت حفاظ پنجره متحرک

نباید فکر کرد که به دلیل داشتن توانایی باز و بسته شدن ، این محافظ ها امنیت چندانی ندارند . این حفاظ ها قابلیت داشتن یک یا چند قفل را دارند که هرکدام آن ها به مقاومت حفاظ پنجره متحرک می افزاید . علی الخصوص که این قفل ها می توانند داخلی باشند و دسترسی افراد غریبه را محدود تر کنند . حفاظ پنجره متحرک ها به دلیل داشتن میله های فلزی محکم و ضربدری ، امکان عبور از بین میله ها و یا بریدن و جدا کردن آن ها را از بین می برند و از نظر روانی نیز حس نفوذ ناپذیر بودن خانه را به سارق القا می کند و او را از عمل سرقت منصرف می کند .

حفاظ پنجره متحرک- آریا در

انواع حفاظ پنجره متحرک

انواع حفاظ پنجره متحرک

حفاظ پنجره متحرک در انواع مختلفی طراحی و تولید می‌شوند که عبارتند از:

حفاظ پنجره متحرک رول شونده


برای خواندن مطالب درمورد حفاظ پنجره فرفورژه می توانید:

حفاظ پنجره متحرک رول شونده

نمونه‌ای از حفاظ‌های متحرک هستند که ساختاری همانند یک رول دارند. در واقع نحوه باز‌ و بسته شدن این حفاظ همانند جمع شدن یک فرش یک قالی است‌. این نوع حفاظ از مدرن‌ترین حفاظ ‌های موجود در بازار است که عملکرد و ایمنی بسیار بالایی دارد. استفاده از حفاظ‌های متحرک موجب ایجاد یک فضای شیک ومدرن در نمای بیرون ساختمان می‌شود. معمولا از حفاظ رول شونده، برای ایمنی در‌ب مغازه، پارکینگ، منزل و بسیاری از پنجره‌های ساختمانی استفاده می‌شود. حفاظ‌‌ متحرک رول شونده با برق کار می‌کند و با استفاده از یک کنترل کوچک باز‌ و بسته می‌شود.

حفاظ پنجره متحرک آکاردئونی

حفاظ پنجره متحرک آکاردئونی

این حفاظ ساختاری شبیه به ساز آکاردئون دارد. این حفاظ‌ها روی ریل سوار هستند و به راحتی باز ‌و بسته می‌شوند. حفاظ‌ متحرک آکاردئونی از قدیمی ترین حفاظ‌هایی هستند که تا به امروز مورد استفاده قرار گرفته ‌است و در طرح و رنگ‌های مختلف تولید می‌شوند. این‌‌حفاظ‌ها برای امنیت درب‌ و پنجره‌هایی با ابعاد بزرگ بسیار مناسب هستند. معمولا حفاظ‌‌های آکاردئونی به گونه‌ای طراحی می شوند که با قفل بسته می‌شوند.

حفاظ‌ پنجره متحرک باهاماس

حفاظ‌ پنجره متحرک باهاماس 

یکی از انواع جدید حفاظ‌ متحرک هستند که به تازگی روانه بازار شده‌اند. حفاظ‌های باهاماس از کیفیت و امنیت بسیار بالایی برخوردار هستند و با حفاظ‌‌های آکاردئونی به لحاظ امنیت و مقاومت رقابت می‌کنند. حفاظ‌ پنجره باهاماس از بخش پایینی باز‌ و بسته می‌شود و ساختاری شبیه به سایبان دارد. این حفاظ‌ها در برابر باد و طوفان‌های شدید بسیار مقاوم هستند. این‌نوع حفاظ‌ها با استفاده از فلز یا چوب و وینیل ساخته می‌شوند و برای مکان‌هایی با طراحی کلاسیک بسیار مناسب هستند.

حفاظ پنجره متحرک جالیزی

حفاظ پنجره متحرک جالیزی

نمونه‌ای دیگر از انواع حفاظ‌های متحرک است که همانند حفاظ آکاردئونی و باهاماس از کیفیت و امنیت بالایی برخوردار است‌. این نوع حفاظ از ورود نور به فضای ساختمان جلو‌گیری می‌کند. البته می‌توان این حفاظ‌‌ها را به گونه‌ای طراحی کرد که مانع ورود نور به داخل محیط منزل نشنود.

مقایسه حفاظ پنجره چوبی و حفاظ پنجره استیل

حفاظ پنجره چوبی و حفاظ پنجره استیل

– حفاظ های چوبی به دلیل طبیعی بودن بسیار محبوب هستند . رنگ چوب و نمای آن ، حس خوبی را به بیننده القا می کند و جلوه ی زیبایی به محیط می دهد . همچنین این حفاظ ها کاربرد زیادی در حفاظت از حریم شخصی و تنظیم نور و ایجاد ظاهر زیبا تر دارند و از نظر طرح نیز بسیار متنوع هستند و با هر سلیقه ای متناسبند . تنها ایراد حفاظ ها ی چوبی ، مقاومت کم در برابر رطوبت و ضربه است که باعث می شود استفاده از حفاظ چوبی برای بعضی از شهر ها و مناطق مناسب نباشد . برای حل مشکل آسیب دیدگی بر اثر رطوبت ، می توان وینیل یا ام دی اف را جایگزین چوب طبیعی کرد .

– حفاظ های استیل با داشتن استحکام بالا و مقاومت در برابر رطوبت و زنگ زدگی ، گزینه ی مناسبی برای افرادی است که به دنبال حفاظ پنجره متحرک یا ثابتی هستند که با دوام و کاربردی باشد . حفاظ های استیل در طرح های مختلف و رنگ دلخواه ، بر اساس سلیقه ی فرد ساخته می شود و نگهداری از آن ها ساده است .

مزایای استفاده از حفاظ پنجره متحرک

مزایای استفاده از حفاظ پنجره متحرک

حفاظ‌های متحرک همانند انواع مختلف حفاظ ثابت، در امنیت منزل بسیار تاثیر گذار هستند. همچنین این نوع حفاظ‌ها دارای مزایای زیر هستند:

 • استفاده از این نوع حفاظ‌ها موجب می‌شود تا در مواقع ضروری، ساکنان بتوانند به راحتی از درب و پنجره ساختمان خارج شوند و مانعی برای خروج آن‌ها وجود نداشته باشد.
  • در هنگام خطر و حوادثی همچون: آتش‌سوزی، نیروی کمکی با مانعی روبه‌رو نیستند و در مدت زمان کوتاهی می‌توانند برای کمک به داخل منزل ورود پیدا کنند.
  • با‌توجه به ساختار حفاظ‌پنجره متحرک، امکان ورود از بین نرده‌های آن تحت هیچ شرایطی امکان پذیر نیست، اما این احتمال برای حفاظ‌های آهنی ثابت وجود دارد.
  • تمیز کردن پنجره‌هایی که دارای حفاظ ثابت هستند کمی دشوار است، اما این حفاظ‌ها به دلیل متحرک بودن به راحتی تمیز می‌شوند.
  • زمانی که ساکنین ساختمان در منزل حضور دارند، می‌توانند برای دیدن نمای بیرون به راحتی این حفاظ‌ها را کنار بزنند و از فضای بیرون بدون هیچ مانعی لذت ببرند.
  • استفاده از این نوع حفاظ‌ها مانع از ورود طبیعی نور نمی‌شود.
  •  همانطور که گفته شد این حفاظ‌ها متحرک هستند، این ویژگی موجب می‌شود تا تعویض شیشه آسیب دیده به سهولت انجام شود.

 تاریخ استفاده از اولین حفاظ های پنجره به دوره پهلوی اول و زمان سلطنت رضا شاه باز می گردد که سبک معماری به سمت سبک اروپایی و توجه به نمای ساختمان اهمیت یافت. همچنین اولین بار در شهر ملایر از این سازه آهنی استفاده شد. 

نصب حفاظ پنجره

نصب حفاظ پنجره متحرک

برای نصب حفاظ پنجره متحرک ، باید قاب مورد نظر کار گذاشته شود و ریل نیز نصب شود تا حفاظ به راحتی حرکت کند . در انواع بدون نیاز به ریل نیز با توجه به جنس حفاظ ، از طریق جوشکاری یا روش های دیگر ، حفاظ متصل می شود . این اتصال باید به حدی محکم باشد که تحمل وزن حفاظ را داشته باشد و جدا یا سست نشود . فرایند نصب حفاظ پنجره متحرک زمان زیادی نمی برد و طی دو یا سه ساعت انجام می شود .

نصب حفاظ پنجره ساختمان باید توسط فرد ماهر انجام شود. مراحل نصب حفاظ پنجره به شرح زیر است:

• قبل از سفارش و خرید حفاظ، ابتدا باید پنجره در جایگاه مناسب خود نصب شود.
• پس از نصب پنجره، اندازه‌گیری برای ساخت حفاظ پنجره باید توسط متخصصین انجام شود.
• در این مرحله، بعد از انتخاب مدل، طرح، جنس و رنگ حفاظ، نوبت به ساخت آن توسط افراد حرفه‌ای و متخصص است‌.
• در پایان، حفاظ ساخته شده توسط افرادی که در این زمینه تجربه و مهارت کافی دارند، روی پنجره نصب می‌شود. همچنین برای حفاظ‌هایی که نیاز به امنیت بیشتر دارند، بهتر است از قفل‌های کتابی برای بسته شدن استفاده شود.

حفاظ پنجره - آریادر


برای خواندن مطالب درمورد مزایای حفاظ پنجره می توانید:

طراحی حفاظ پنجره متحرک

طراحی حفاظ پنجره متحرک

طرح های مختلف حفاظ پنجره متحرک محدود به رنگ میله ها و تعداد گل هاست . گل ها در واقع تعداد ردیف هایی هستند که میله های فلزی به طور ضربدری و افقی در حفاظ پنجره متحرک قرار گرفته اند . این گل ها می توانند سه تایی ، چهارتایی و پنج تایی باشند . رنگ حفاظ نیز به سلیقه ی شخص بستگی دارد و می تواند تغییر کند . در بعضی از موارد ، تزئینات کوچکی نیز می تواند به حفاظ اضافه شود .

حفاظ پنجره متحرک - آریا در

قیمت حفاظ پنجره متحرک

قیمت حفاظ پنجره متحرک

قیمت حفاظ پنجره متحرک به عوامل متعددی بستگی دارد. مدل حفاظ‌ متحرک، جنس حفاظ، ابعاد، طراحی و کیفیت از جمله عواملی هستند که در قیمت حفاظ متحرک تاثیر گذار هستند. معمولا حفاظ پنجره متحرک آکاردئونی نسبت به سایر حفاظ‌ها قیمت مناسب‌تری دارد. همچنین حفاظ‌هایی از جنس آهن قیمت پایین تری نسبت به حفاظ‌های فولادی دارند، زیرا مقاومت و امنیت حفاظ‌های فولادی بسیار بالا است‌.

نتیجه‌گیری

نتیجه‌گیری 

پیشنهاد می شود قبل از انتخاب و سفارش حفاظ پنجره متحرک ، از یک فرد آگاه و متخصص بخواهید تا با توجه به محل مورد نظر ، به شما نوع حفاظ متناسب را معرفی کند و پیشنهاد بدهد . از کیفیت و استحکام مواد مصرفی مطمئن شوید و از قفل های استاندارد برای بالا بردن امنیت استفاده کنید . از آن جایی که حفاظ پنجره متحرک از بیرون محل زندگی شما دیده می شود ، در انتخاب طرح و رنگ آن دقت کنید و در نهایت ، بعد از تحقیق و بررسی های لازم خرید خود را انجام دهید تا بهترین نتیجه را بدست بیاورید .

درباره شرکت آریا در

آریا در

 شرکت آریا در با نزدیک به دو دهه تجربه و با داشتن نیروهای کار مجرب و مسلط ، یکی از بهترین گزینه ها برای انجام پروژه های شما در زمینه ی ساخت انواع سازه های آهنی اعم از انواع حفاظ ها و درب های آهنی است. کیفیت ، امنیت و دقت ، اصول کار این شرکت هستند و شما می توانید با مراجعه به سایتی که در ذیل مطلب آمده است، با نمونه کارهای شرکت آریا آشنا شده و از راه های ارتباطی با این مجموعه مطلع شوید و  تجربه ی خوبی از همکاری با این مجموعه ی حرفه ای داشته باشید .

سوالات متداول

حفاظ پنجره متحرک چه قیمتی دارد؟

قیمت حفاظ پنجره متحرک به عوامل متعددی بستگی دارد. مدل حفاظ‌ متحرک، جنس حفاظ، ابعاد، طراحی و کیفیت از جمله عواملی هستند که در قیمت حفاظ متحرک تاثیر گذار هستند. معمولا حفاظ پنجره متحرک آکاردئونی نسبت به سایر حفاظ‌ها قیمت مناسب‌تری دارد.

حفاظ پنجره متحرک چه مدل هایی دارد؟

مدل های رول شونده، آکاردئونی، باهاماس و جالیزی از جمله انواع حفاظ پنجره متحرک می باشد.

آیا حفاظ های پنجره متحرک در برابر حفاظ های ثابت امنیت کمتری دارند؟

 نباید فکر کرد که به دلیل داشتن توانایی باز و بسته شدن ، این محافظ ها امنیت چندانی ندارند . این حفاظ ها قابلیت داشتن یک یا چند قفل را دارند که هرکدام آن ها به مقاومت حفاظ پنجره متحرک می افزاید. علی الخصوص که این قفل ها می توانند داخلی باشند و دسترسی افراد غریبه را محدود تر کنند.

حفاظ پنجره ساختمان چگونه نصب می شود؟

برای نصب حفاظ پنجره متحرک ، باید قاب مورد نظر کار گذاشته شود و ریل نیز نصب شود تا حفاظ به راحتی حرکت کند . در انواع بدون نیاز به ریل نیز با توجه به جنس حفاظ ، از طریق جوشکاری یا روش های دیگر ، حفاظ متصل می شود .

مقالات

3 دیدگاه

 • سلام وقتتون بخیر
  مدل های حفاظ متحرک رو از کجا می تونیم ببینیم؟ طرح هاش رو می خواستم ببینم.

  • سلام وقت شما هم بخیر
   شما می تونبد برای دیدن مدل ها به بخش پروژه ها مراجعه کنید و برای اطلاع از مدل ها و طرح های بیشتر با کارشناس ما به شماره 09122111190 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *