نرده حفاظ پنجره - آریا در

نرده حفاظ های پنجره از جمله ابزارهایی است که برای تامین امنیت پنجره ساختمان از آن استفاده می شود. از سمتی باعث عدم ورود سارقین و افراد بیگانه به داخل منزل شده و از طرفی خطر سقوط افراد و به خصوص کودکان را از بین می برد. در ادامه به انواع، مزایا و قیمت این محصول خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

نرده حفاظ پنجره

 

نرده حفاظ پنجره چیست؟

نرده‌های حفاظ پنجره یکی از مهم‌ترین ارکان ساختمان‌سازی برای ایجاد امنیت و زیبایی در ساختمان است. در ایران مخصوصا آپارتمان‌ها، از حفاظ و نرده‌های آهنی مخصوص پنجره، برای پنجره‌های بیرونی ساختمان استفاده می‌کنند. البته بعضی ها بخاطر این تفکر که حفاظ‌ ها مانع دید منظره بیرونی ساختمان می‌شود و فضای درونی خانه را دلگیر می‌کند، تمایلی برای نصب حفاظ پنجره ندارند.

 با افزایش آمار سرقت  از منازل ، نگرانی مردم از بابت امنیت خود و خانه هایشان بیشتر شد در این حین  در کنار انواع قفل ها و دزدگیرها ، استفاده از نرده حفاظ پنجره نیز بیشتر شد چون این نرده ها ، دسترسی به داخل منزل از طریق پنجره ها را مسدود می کنند و مانع ورود سارقین به داخل خانه می شوند . اهمیت به کار گیری نرده ی محفاظ پنجره در خانه هایی که در طبقات پایین تر قرار گرفته اند بیشتر است چون احتمال نفوذ به آنها بیشتر است . این نرده ها علاوه بر جلوگیری از ورود سارقین ، به از بین بردن احتمال سقوط از پنجره نیز کمک می کند

نرده حفاظ پنجره- آریا در

انواع نرده حفاظ پنجره


برای خواندن مطالب درمورد قیمت درب آکاردئونی می توانید:

انواع نرده حفاظ پنجره

با توجه به کاربرد ، بودجه و سلیقه ی هر فرد ، پیشنهادهای مختلفی وجود دارند و شخص می تواند حفاظ مد نظر خود را از میان آنها انتخاب کند . محبوب ترین مدل ها ، نرده حفاظ آهنی ، فرفورژه و مدرن هستند . البته انواع دیگری مانند متحرک ، آکاردئونی و داخلی نیز وجود دارند که در ادامه به توضیح چند نمونه از آن ها می پردازیم .

طراحی حفاظ

طراحی نرده حفاظ پنجره

نکته ای که باید در نظر بگیریم این است که نرده حفاظ پنجره از خارج خانه دیده می شود و از این رو ، تاثیر زیادی در ظاهر منزل ما دارد . پس بهتر است در کنار توجه به نقش محافظتی و ایمنی آن ، به طراحی آن نیز گوشه چشمی داشته باشیم .

– نرده آهنی : این سبک نرده ها طراحی ساده ای دارند و معمولا به شکل میله های صاف هستند و جلوه ی کلاسیک و بی تجملاتی به پنجره می دهند .

– نرده فرفورژه : این نرده ها که از محبوبیت زیادی نیز برخوردار هستند ، طراحی های مختلفی دارند و با توجه به درخواست شما با طرح های شلوغ یا ساده تر ساخته می شوند و همچنین رنگ های مختلفی نیز دارند . با توجه به شباهت‌هایی که میان نرده حفاظ مدرن و فرفورژه وجود دارد ، در برخی موارد، تمایز قائل شدن بین این دو کمی سخت و پیچیده می‌شود که باید در این موارد از یک سازنده متخصص و با تجربه مشاوره گرفت.

– نرده مدرن : نرده مدرن نیز طرح های متنوعی دارد و به خاطر داشتن طراحی های جدید و گوناگون ، مناسب کسانی است که ظاهر متفاوت تر و خاص تری را برای ساختمان خود می پسندند.

– نرده متحرک یا تاشو : یکی دیگر از انواع نرده محفاظ پنجره ، نرده حفاظ آهنی پنجره متحرک و یا حفاظ پنجره تاشو است. بر خلاف نرده حفاظ‌های دیگر ، این نوع حفاظ آهنی پنجره ، در قسمت ورودی خانه نصب می‌شود ، به همین خاطر آن را حفاظ پنجره از داخل ساختمان نیز قلمداد می نمایند. در مواقعی که امکان نصب نرده حفاظ پنجره ، در جلوی پنجره و در نمای ساختمان وجود نداشته باشد، بهترین گزینه استفاده از نرده پنجره تاشو و متحرک می تواند باشد . نکته قابل توجه اینکه ، این نوع نرده حفاظ آهنی، از نظر امنیتی هیچ چیزی کمتر از مدل های پشت پنجره ندارد و در صورتی که استانداردهای لازم رعایت شوند ، این نوع نرده حفاظ نیز قابلیت های بالایی برای شما خواهد داشت.  

– نرده حفاظ پنجره ثابت : این نوع از نرده حفاظ‌ها یکی از قدیمی‌ترین مدل‌های نرده حفاظ است که بارها و بارها آنها را در ساختمان‌ها و پنجره‌های مختلف مشاهده کرده‌اید که در این سالیان، نقش یک محافظ درجه یک و ایداه آل را ایفا کرده‌اند. مزیت‌هایی مثل، قیمت مناسب و ساخت و نصب ساده‌ تر این نرده‌ها نسبت به نرده‌های دیگر ، خریداران را ترغیب به استفاده از آنها می‌کند.

 

نرده حفاظ پنجره- آریا در

ساخت نرده حفاظ پنجره

ساخت نرده حفاظ پنجره

در مورد ساخت حفاظ مناسب ، توجه به جنس نرده و فلز مورد استفاده اهمیت زیادی دارد . این فلز ها اکثرا شامل آهن ، آلومینیوم و استیل هستند که آهن و آلومینیوم دارای استحکام و مقاومت بیشتری است و استیل هم بیشتر در مواردی استفاده می شود که نرده حفاظ پنجره جنبه تزئینی و زیبایی دارد . مدت زمان ساخت این نرده ها حدود پنج یا شش روز زمان می برد که البته با توجه به تعداد پنجره های منزل ، ابعاد و طرح مورد نظر ، این زمان می تواند تغییر کند .

حفاظ پنجره - آریادر

قیمت نرده حفاظ پنجره

قیمت نرده حفاظ پنجره 

مهم ترین عوامل موثر بر قیمت این نرده ها ، جنس ، طراحی و اندازه ی آن است . به طور معمول قیمت حفاظ پنجره ای که از جنس آهن است مناسب تر از سایر فلز هاست . از طرف دیگر ، هرچه طراحی نرده پیچیده تر و تزئینات آن بیشتر باشد ، طبیعتا قیمت آن هم افزایش می یابد و برعکس آن ، نرده حفاظ های ساده تر ، ارزان قیمت تر هستند . نکته ای که در مورد اندازه ی این حفاظ ها باید دانست این است که محاسبه قیمت نرده محفاظ پنجره معمولا به صورت متری است و هرچه ابعاد پنجره بزرگ تر باشد ، مواد اولیه ی مورد استفاده نیز بیشتر می شود که موجب افزایش قیمت در حفاظ پنجره است .

نصب نرده حفاظ پنجره

نصب نرده حفاظ پنجره

از آن جایی که نرده حفاظ پنجره از پیش سفارش داده می شود و ساخته می شود ، نصب آن زمان زیادی طول نمی کشد . این کار معمولا در کمتر از دو ساعت انجام می شود و نکته ی مهم در انجام نصب ، دقیق بودن اندازه های نرده محفاظ پنجره و هم چنین دقت در نصب صحیح و اطمینان از استحکام آن است تا به مرور زمان و یا با برخورد اجسام ، از قاب پنجره جدا نشود . متداول ترین راه نصب حفاظ برای پنجره ، از طریق جوشکاری است .

نرده حفاظ پنجره- آریا در


برای خواندن مطالب درمورد حفاظ بالکن و اهمیت آن می توانید:

نتیجه گیری

 

کاربرد نرده حفاظ پنجره

همان طور که در بالا اشاره شد ، کاربردهای مهم محافظ پنجره عبارت اند از :

 امنیت را بالا می‌برد و از خانه در برابر سارقان محافظت می‌کند ؛ باعث حفظ ایمنی اعضای خانه می‌شود ، به خصوص از احتمال سقوط کودکان جلوگیری می‌کند ؛ زیبایی ظاهر ساختمان و منزل از بیرون یکی دیگر از کاربردهای نرده حفاظ‌ها می‌باشد . شما می‌توانید جلوه ی جدید و متفاوتی با استفاده از طراحی های مختلف این نرده‌ها ، برای خانه ایجاد کنید . البته لازم به ذکر است ، استفاده ازحفاظ های پنجره در بعضی مواقع مثل بروز حادثه و لزوم خروج سریع از منزل ، دارای معایبی نیز می باشد . این نرده ها به خصوص در صورتی که متحرک نباشند و قابلیت جا به جایی نداشته باشند ، مانعی برای تردد و خروج محسوب می شوند و پروسه ی تخلیه ی فوری را با مشکل رو به رو می کنند . اما با همه این تفاسیر ، مزایای آنها بیشتر از معایب‌شان است و در صورتی که ، منزل شما به خاطر شغل یا مسافرت های زیاد ، مدت زمان زیادی خالی است ، استفاده از نرده های حفاظ پنجره ، علاوه بر تامین امنیت خانه ، به شما آرامش فکری بیشتری می‌دهد.

نتیجه گیری 

همان طور که گفته شد ، نرده محافظ پنجره کاربرد های زیادی دارد که اولین آن محافظت از خانه در برابرسارقان است . دومین مورد استفاده ی آن ، حفظ ایمنی اعضای خانه به خصوص کودکان است تا از احتمال سقوط جلوگیری شود و سومین کاربرد آن هم زیبایی ظاهر ساختمان و منزل از بیرون است . این نرده ها با طراحی های مختلف ، می توانند جلوه ی جدید و متفاوتی برای خانه ایجاد کنند . البته استفاده از نرده حفاظ پنجره دارای معایبی نیز می باشد . به عنوان مثال در صورت بروز حادثه و لزوم خروج سریع از منزل ، این نرده ها مانعی برای تردد و خروج محسوب می شوند و به خصوص در صورتی که این نرده ها متحرک نباشند و قابلیت جا به جایی نداشته باشند ، پروسه ی تخلیه ی فوری را با مشکل رو به رو می کنند . اما در هر حال، مزایای این کار بیشتر از معایب آن است و اگر به دلیل شغل یا مسافرت های زیاد ، منزل شما مدت زمان زیادی خالی است ، استفاده از نرده های حفاظ پنجره ضمن تامین امنیت خانه ، آرامش فکری بیشتری را برایتان به ارمغان می آورد.

درباره شرکت آریا در

آریا درب

شرکت آریا درب با نزدیک به دو دهه تجربه و با داشتن نیروهای کار مجرب و مسلط ، یکی از بهترین گزینه ها برای انجام پروژه های شما در زمینه ی ساخت انواع سازه های آهنی اعم از انواع حفاظ ها و درب های آهنی می باشد . کیفیت ، امنیت و دقت ، اصول کار این شرکت هستند و شما می توانید با مراجعه به سایتی که در ذیل مطلب آمده است، با نمونه کارهای شرکت آریا آشنا شده و از راه های ارتباطی با این مجموعه مطلع شوید و تجربه ی خوبی از همکاری با این مجموعه ی حرفه ای داشته باشید .

لطفا برای مشاهده ویدئوی زیر، فیلترشکن خود را روشن نمایید.

 

 

نرده حفاظ پنجره چه کاربردی دارد؟

این نرده ها ، دسترسی به داخل منزل از طریق پنجره ها را مسدود کرده و مانع ورود سارقین به داخل خانه می شوند و علاوه بر این احتمال سقوط از پنجره را نیز از بین می برند.

حفاظ پنجره چه انواعی دارد؟

نرده آهنی، نرده فرفرورژه و نرده مدرن از جمله طراحی های موجود برای نرده حفاظ پنجره می باشد.

نرده حفاظ پنجره از چه جنس فلزی ساخته می شود؟

فلز برای این نرده ها شامل آهن، آلومینیوم و استیل می باشد که آهن و آلومینویم دارای استحکام بیشتری است در حالیکه استیل بیشتر برای زیبایی و تزئین به کار می رود.

حفاظ پنجره چه قیمتی دارد؟

عوامل موثر بر قیمت این نرده ها ، جنس ، طراحی و اندازه ی آن است . به طور معمول قیمت نرده حفاظ پنجره ای که از جنس آهن است مناسب تر از سایر فلز هاست و علاوه بر این هرچه طراحی نرده پیچیده تر و تزئینات آن بیشتر باشد ، طبیعتا قیمت آن هم افزایش می یابد.

مقالات

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *