حفاظ پنجره دو جداره

حفاظ پنجره دوجداره-آریادر

پنجره های دو جداره از جمله پنجره هایی است که امروز به شکل گسترده ای در حال استفاده در امر ساختمان سازی است. این نوع پنجره عایق مناسبی در برابر صدا است و از طرفی احتیاج به محافظ مناسبی دارد. در ادامه به بررسی مزایای استفاده از حفاظ مخصوص پنجره های دو جداره و قیمت آنان خواهیم پرداخت.

حفاظ‌ها از بهترین پوشش‌های پنجره به حساب می‌آیند که علاوه بر زیبایی، در امنیت و آرامش محیط تاثیر گذار هستند. امروزه اغلب پنجره‌هایی که در ساختمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند دو جداره هستند. برای حفظ امنیت این پنجره‌ها از حفاظ پنجره دو جداره استفاده می‌شود

پنجره های دو جداره به خاطر حفظ گرما و انرژی ،جلوگیری از ورود صدا و سرما به خانه و مهار اشعه ی یو وی، انتخاب بسیاری از افراد هستند . مزیت دیگر پنجره های دو جداره ، امنیت بالاتر آن ها است که به دلیل داشتن دو لایه شیشه که فضای بین آن ها با گاز آرگان پر می شود و یا دارای خلا است ، ضد ضربه ، ضد گلوله و ضد سرقت می شوند . از این رو ، کسانی که قصد تامین امنیت منزل خود را دارند ، پنجره دو جداره را در انتخاب های خود قرار می دهند . اما بسیاری از افراد برای افزایش سطح ایمنی منزل ، تصمیم به خرید حفاظ پنجره دو جداره می گیرند . این حفاظ ها می توانند به شکل آکاردئونی باشند و قابلیت باز و بسته شدن داشته باشند ، نرده ای و ثابت باشند و یا حفاظ پنجره دو جداره از جنس وینیل باشند که ظاهری شبیه چوب دارد ولی در برابر رطوبت و آتش سوزی مقاوم است . افراد می توانند با در نظر گرفتن سلیقه ی شخصی ، محل زندگی ، آب و هوا ، بودجه مورد نظر و … اقدام به خرید حفاظ پنجره دو جداره کنند 

با توجه به این که وجود یک حفاظ برای جلوگیری از سرقت اشیاء با ارزش و امنیت خانواده ضروری است بر آن شدیم تا در این مطلب به معرفی انواع مدل‌های حفاظ پنجره دو جداره، جنس، فواید، روش نصب و قیمت حفاظ پنجره دو جداره بپردازیم

حفاظ پنجره دو جداره - آریا در

انواع مدل‌های حفاظ پنجره دو جداره


برای خواندن مطالب درمورد حفاظ پنجره ساختمان میتوانید:

حفاظ پنجره - آریا در

انواع مدل‌های حفاظ پنجره دو جداره

حفاظ‌های پنجره دو جداره در مدل‌های متفاوتی طراحی و تولید می‌شوند. انتخاب هر یک از این مدل‌ها علاوه بر سلیقه مشتری، به نوع محیط زندگی، شرایط آب و هوایی و محل نصب آن بستگی دارد. مدل‌های مختلف حفاظ پنجره‌های دوجداره عبارتند از:

حفاظ ابرویی

حفاظ ابرویی

این نوع حفاظ برای پنجره‌هایی با پهنای زیاد مناسب است‌. حفاظ ابرویی نسبت به سایر حفاط‌ها تراکم کمتری دارد و تمام سطح پنجره را نمی‌پوشاند. این نوع حفاظ نسبت به حفاظ‌های دیگر زیبایی بیشتری را به نمای ساختمان القا می‌کند.

حفاظ نرده ای

حفاظ نرده ای

نمونه از حفاظ‌ها هستند که شکلی شبیه به نرده دارند و برای حفاظت پنجره و  مورد استفاده قرار ‌می‌گیرند. در صورتی که حفاظ‌های نرده‌ای روی ‌پنجره‌های دوجداره یا تک جداره نصب شود، امکان باز و بسته کردن آن وجود ندارد. اما اگر حفاظ نرده ‌ای روی در نصب شود، امکان باز و بسته کردن آن به شکل لولایی وجود دارد.

حفاظ رول شونده

حفاظ رول شونده

از بروز‌ترین حفاظ‌های پنجره دوجداره هستند که عملکردی شبیه به کرکره‌های پارکینگ و مغازه دارند. این نوع حفاظ‌ها فضای شیک و مدرنی را در محیط ایجاد می‌کنند. همچنین حفاظ‌های رول شونده نسبت به سایر مدل‌ها عملکرد بهتری دارند. با‌توجه به اینکه این نوع حفاظ‌ها از طریق کنترل بازو بسته می‌شوند، امکان کنترل نور برای منزل وجود دارد.

حفاظ آکاردئونی

حفاظ آکاردئونی

حفاظ آکاردئونی ساده‌ترین و محکم ترین نوع حفاظ است که از گذشته تا به الان مورد استقبال قرار گرفته است. این نوع حفاظ در هنگام جمع شدن، شبیه به ساز آکاردئون است. این نوع حفاظ‌ها از جنس آهن هستند و به شکل پروفیل ساخته‌ می‌شوند. برای افرادی که تمایل دارند در بعضی مواقع حفاظ را باز کنند ، حفاظ های آکاردئونی بهترین انتخاب هستند . این حفاظ ها اگرچه طراحی های متنوعی ندارند ، اما به ساکنان خانه این اجازه را می دهند که به فضای بیرون دسترسی داشته باشند و در صورت لزوم ، دوباره حفاظ را ببندند.

جنس حفاظ پنجره دو جداره

جنس حفاظ پنجره دو جداره

حفاظ پنجره دو جداره دارای تنوع بسیار زیادی است که در حالت کلی به دسته‌های زیر تقسیم می‌شود.

حفاظ پنجره استیل

حفاظ پنجره استیل

امروزه حفاظ‌ استیل به دلیل مزایایی که دارد نسبت به سایر حفاظ‌ها بیشتر مورد استفاده قرار می‌‌گیرد. این نوع حفاظ در مقابل شرایط آب و هوایی مقاوم بوده و برای محیط‌های مرطوب بسیار مناسب است‌. حفاظ استیل کیفیت بالایی دارد و در مدت زمان طولانی رنگ خود را از دست نمی‌دهد و ثابت می‌ماند.

حفاظ پنجره دو جداره از جنس شبه چوب و وینیل

حفاظ پنجره دو جداره از جنس شبه چوب و وینیل

این نوع حفاظ‌ها در برابر حرارت و رطوبت بسیار مقاوم هستند. حفاظ شبه چوب در محیط‌های مرطوب مورد استفاده قرار می‌گیرد و در برابر پوسیدگی و آسیب دیدگی مقاوم است. از معایب این حفاظ‌ها، جذب گردوغبار است که به نظافت و رسیدگی احتیاج دارد.

حفاظ پنجره فرفورژه

حفاظ پنجره فرفورژه

منظور از فرفورژه، همان آهن کوبیده شده است که در کوره گداخته شده و سپس کوبیده می‌شوند. آهن‌های کوبیده شده به شکل‌های متنوعی تولید می‌شوند. فرفورژه جلای خاصی دارد و به وسیله آن می‌‌توان حفاظ‌های جذاب و متنوعی را طراحی و به اجرا درآورد. امروزه بیشتر افرادی که قصد نصب حفاظی با طرح‌های مدرن و زیبا دارند، از این نوع آهن برای ساخت حفاظ استفاده می‌کنند.

حفاظ پنجره آهنی

حفاظ پنجره آهنی

حفاظ‌های آهنی در طرح‌‌‌های متنوعی تولید می‌شوند. این نوع حفاظ در برابر شرایط آب‌ و هوایی مقاوم نیست و به راحتی تغییر رنگ می‌دهد. از این نوع حفاظ برای محافظت در و پنجره‌های بزرگ استفاده می‌شوند. با توجه به اینکه این نوع حفاظ‌ها در مدت زمان طولانی زنگ می‌زنند، نیاز به مراقبت و توجه بالایی دارند.

فواید استفاده از حفاظ پنجره دو جداره

فواید استفاده از حفاظ پنجره دو جداره

همه مردم در منزل یا محیط‌ کار خود اشیاء با ارزشی دارند که نگران دزدیده شدن آن هستند‌. نصب حفاظ پنجره دو جداره علاوه بر اینکه موجب جلوگیری از خطر دزدی می‌شود، مزایایی دارد که به شرح زیر است.
• حفاظ پنجره دو جداره مانع شکستن شیشه‌های منزل می‌شود.
• استفاده از حفاظ دو جداره مدرن علاوه بر امنیت، موجب زیبایی نمای بیرونی ساختمان می‌شود.
• استفاده از حفاظ دو جداره مانع ورود افراد غریبه و دزد به منزل می‌شود و احتمال سرقت را کاهش می‌دهد.
• حفاظ پنجره موجب احساس امینت در محیط منزل می‌شود.
• استفاده از حفاظ پنجره دو جداره برای طبقه‌های بالایی ساختمان علاوه بر اینکه مانع افتادن اشیا‌ء می‌شود، از خطر سقوط افراد جلوگیری می‌کند.

 

حفاظ پنجره دو جداره-آریا در

روش نصب

روش نصب

قبل از خرید حفاظ پنجره دو جداره ابتدا باید محل دقیق پنجره مشخص شود. پس از نصب پنجره دو جداره و انتخاب طرح و جنس و اندازه گیری حفاظ، افراد متخصص اقدام به ساخت آن می‌کنند. حفاظ آماده شده توسط افراد حرفه‌ای و آموزش دیده در محیط مورد نظر نصب می‌شود. برای اطمینان بیشتر می‌توان از یک قفل کتابی برای امینت ساختمان استفاده کرد.

ساخت حفاظ پنجره دو جداره

برای سفارش ساخت حفاظ پنجره دو جداره ، ابتدا طرح مورد نظر را انتخاب می کنیم و سپس بعد از مشخص کردن تعداد پنجره ها و اندازه گیری ابعاد قاب ها ، سفارش خود را در آهنگری ها یا کارگاه های مخصوص ثبت می کنیم . مدت زمان لازم برای ساخت این حفاظ ها چند روز است ولی با توجه به جنس و طرح انتخابی ، زمان دقیق آن مشخص می شود . در ساخت حفاظ پنجره دو جداره فلزی ، ابتدا آهن یا فلز مورد نظر در گرما نرم می شود ، طرح دلخواه روی آن اجرا می شود ، سپس در فرآیندی فلز سرد و محکم و رنگرزی می شود و قطعات آن به یکدیگر جوش داده می شوند تا حفاظ یکدست و نهایی به دست بیاید .

قیمت حفاظ پنجره


برای خواندن مطالب درمورد قیمت حفاظ پنجره متحرک میتوانید:

قیمت حفاظ پنجره دو جداره

قیمت حفاظ پنجره دو جداره با پنجره های معمولی تفاوتی ندارد . در واقع موارد دیگری در قیمت گذاری موثر هستند که به توضیح آن ها می پردازیم . حفاظ‌ها برای پنجره‌های تک جداره و دو جداره قابل نصب هستند. قیمت حفاظ پنجره دو جداره به عوامل متعددی از قبیل جنس حفاظ، ابعاد، تراکم میله‌ها و طراحی آن بستگی دارد. به طور کلی برای ساخت حفاظ، باید از آهن آلات نو استفاده شود زیرا آهن ضایعاتی استحکام کافی را برای ساخت حفاظ را ندارد. درصورتی که تراکم میله‌های حفاط بیشتر باشد، آهن بیشتری مصرف شده و بر قیمت آن تاثیر گذار است. قیمت حفاظ‌هایی که به شکل مدرن طراحی شده‌اند به دلیل ظرافت و سبک خاصی که دارند، نسبت به حفاظ‌های معمولی بیشتر است.

نتیجه گیری

نتیجه گیری

در این مطلب به توضیح انواع حفاظ پنجره‌های دوجداره پرداختیم. استفاده از پنجره های دو جداره اگرچه ممکن است هزینه ی بیشتری نسبت به پنجره های معمولی داشته باشد، اما با توجه به مزایای آن اعم از امنیت ، حفظ انرژی و جلوگیری از ورود آلودگی صوتی به محیط داخل ، می تواند سرمایه گذاری ای با سود زیاد به حساب بیاید که آرامش و آسایش را برای ما به ارمغان می آورد. در راستای افزایش امنیت محل زندگی ، استفاده از حفاظ پنجره دو جداره نیز عملی عاقلانه به حساب می آید که به خصوص در زمان ترک منزل ، باعث آسودگی و اطمینان خاطر می شود .

حفاظ‌ها از لحاظ جنس به چهار دسته استیل، چوب و وینیل، فرفوژه و آهن تقسیم می‌شوند. امروزه بیشتر حفاظ‌ها از آهن و استیل ساخته می‌شوند. حفاظ فرفوژه در شکل‌های متنوعی تولید می‌شود و نسبت به سایر حفاظ‌ها زیباتر است. حفاظ‌ پنجره دو جداره در مدل‌های ابرویی، نرده‌ای، آکاردئونی و رول شونده تولید می‌شوند که هر کدام با توجه به ویژگی‌هایی که دارند در محیط‌های خاصی قابل نصب هستند.

اما آخرین نکته مهم این است که از کجا می توان حفاظی مناسب برای محافظت از پنجره های دو جداره خود پیدا کنیم؟

آشنایی با آریا در

آشنایی با آریا در

شرکت آریا در با نزدیک به دو دهه تجربه و با داشتن نیروهای کار مجرب و مسلط ، یکی از بهترین گزینه ها برای انجام پروژه های شما در زمینه ی ساخت انواع سازه های آهنی اعم از انواع حفاظ ها و درب های آهنی می باشد . کیفیت ، امنیت و دقت ، اصول کار این شرکت هستند و شما می توانید با مراجعه به سایتی که در ذیل مطلب آمده است، با نمونه کارهای شرکت آریا در آشنا شده و از راه های ارتباطی با این مجموعه مطلع شوید و تجربه ی خوبی از همکاری با این مجموعه ی حرفه ای داشته باشید . همچنین برای اطلاع از حدود قیمت ها و دریافت مشاوره می توانید با شماره تلفن 09122111190 تماس حاصل فرمایید.

برای مشاهده ویدئوی زیر، فیلترشکن خود را روشن کنید.

 

حفاظ پنجره های دو جداره چه مدل هایی دارد؟

پنجره های دو جداره در مدل های مختلفی مانند ابرویی، نرده ای، رول شونده و آکاردئونی ساخته می شوند.

حفاظ پنجره دو جداره چه کاری انجام می دهد؟

پنجره های دو جداره به خاطر حفظ گرما و انرژی ،جلوگیری از ورود صدا و سرما به خانه و مهار اشعه ی یو وی، ضد ضربه بودن آن انتخاب بسیاری از افراد است و برای افزایش سطح ایمنی منزل و ایجاد نمای مناسب برای ساختمان، اقدام به خرید و نصب حفاظ پنجره دو جداره می کنند.

حفاظ پنجره دو جداره چه جنسی دارد؟

پنجره های دو جداره دارای جنس های آهنی، استیل، چوب و وینیل، فرفورژه و آهنی می باشد.

مقالات

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *