امروزه برای حفظ امنیت خانه‌ها باید از حفاظ درب استفاده شود. درب آکاردئونی به عنوان درب ضد سرقت در جلوی خانه‌های مسکونی و یا پارکینک قابل نصب است. استفاده از این نوع درب‌ها دارای قدمت بسیاری است. در ساخت این نوع درب‌ها از ساز آکاردئونی الهام گرفته شده است زیرا مانند این ساز باز و بسته می‌شود. با توجه به این که این نوع حفاظ درب تا حد زیادی مانع ورود سارقان به خانه می‌شود، استفاده از این حفاظ بسیار رایج است. یکی از سوالات رایج افرادی که به دنبال خرید درب آکاردئونی هستند این است که قیمت دربهای آکاردئونی چقدر است؟ فاکتورهای موثر در قیمت دربهای آکاردئونی چیست؟

با توجه به این موضوع بر آن شدیم تا در این مقاله در مورد قیمت دربهای آکاردئونی با شما صحبت کنیم. در ادامه با ما همراه باشید.

مزایای درب آکاردئونی

حفاظ درب آکاردئونی نسبت به بقیه درب‌های ضد سرقت، امنیت بیشتری را تضمین می‌کند. این نوع درب‌ها به دلیل کشویی بودن جای کمتری را اشغال می‌کنند. درب آکاردئونی به نام‌های دیگری به نام در کشویی و کرکره ای معروف است. انواع مختلفی از درب‌های آکاردئونی دارای ضریب امنیت متفاوتی هستند. در نتیجه قیمت دربهای آکاردئونی، می‌تواند با توجه به همین موضوع متفاوت باشد. به طور مثال درب‌های 3 گل یا 3 لوزی دارای ضریب امنیت بالای 90 درصد هستند. در حالی که درب‌های 5 گل، ضریب امنیت 99 درصد دارند. در نتیجه قیمت درب آکاردئونی پنج گل بیشتر از 3 گل است. برای باز کردن این نوع درب‌های حفاظتی باید از سنگ فرز استفاده شود که مسلما استفاده از این روش برای سارقان مناسب نیست. در بیشتر مواقع برای بالا بردن ضریب امنیت درب‌های آکاردئونی از قفل‌های مخفی در بدنه چهارچوب درب استفاده می‌شود.

قیمت درب آکاردئونی

قیمت درب آکاردئونی به عواملی مانند مدل، طرح، رنگ، متریال اولیه، متراژ آن بستگی دارد. طبیعتا هر کدام از مدل‌های حفاظ درب آکاردئونی دارای قیمت متفاوتی هستند. فاکتورهای موثر در قیمت درب آکاردئونی عبارتند از:

تنوع رنگ: یکی از پارامترهای تاثیر گذار در قیمت درب آکاردئونی تنوع رنگ آن است. رنگ درب آکاردئونی با توجه به سلیقه مشتری قابل تغییر است. بهتر است مشتری قبل از انتخاب درب به تفاوت قیمت رنگ‌های مختلف ان توجه کند. با اینک تفاوت قیمت در رنگ‌های مختلف درب آکاردئونی چندان زیاد نیست ولی می‌تواند در تصمیم گیری نهایی مشتری تاثیر گذار باشد. درب آکاردئونی در انواع مختلف رنگ قابل تولید است. پرطرفدارترین رنگ درب آکاردئونی، مشکی چرمی، مشکی مسی، قهوه ای سوخته، سفید و سفید صدفی است. سفارشی بودن برخی از رنگ‌های خاص باعث افرایش قیمت درب آکاردئونی می‌شود.

متراژ درب آکاردئونی: متراژ و اندازه درب یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در قیمت درب آکاردئونی است. در بیشتر مواقع مواد اولیه درب آکاردئونی از آهن است. قیمت آهن روزانه در حال افزایش است به همین دلیل متراژ آهن استفاده شده در قیمت درب آکاردئونی تاثیر گذار است. متراژ حفاظ درب آکاردئونی در همه خانه‌های مسکونی یکسان نیست. بعضی از خانه‌ها دارای ارتفاع کم و بعضی دیگر ارتفاع زیادی دارند. بنابراین برای بدست آوردن قیمت دقیق درب باید ارتفاع و عرض درب اندازه گیری شود. سپس با توجه به قیمت هر متر مکعب، قیمت درب آکاردئونی به صورت کلی بدست آید. فرمول کلی محاسبه قیمت آکاردئونی به شرح زیر است.

طول درب *عرض درب*قیمت هرمتر مربع = قیمت تمام شده یک درب آکاردئونی

تراکم شکل‌های درب آکاردئونی: میزان تراکم شکل‌های حفاظ درب در قیمت درب آکاردئونی تاثیر مستقیمی دارد. هر چه قدر تراکم و میزان شلوغی درب ساخته شده بیشتر باشد، قیمت آن افزیش می‌آبد. به دلیل اینکه درب‌های آکاردئونی با طرح‌های شلوغ نیاز به صرف زمان زیاد برای ساختن دارند، هزینه ساخت آن هم زیاد است. یک نکته بسیار مهم در این زمینه این است که طرح‌های خلوت حفاظ درب دارای ضریب امنیت پایینی هستند.

انواع درب آکاردئونی

حفاظ‌ درب آکاردئونی دارای انواع و اقسام متفاوتی است. بنابراین هر کدام از درب‌ها با توجه به انتخاب مشتری دارای قیمت متفاوتی هستند. برای انتخاب درست درب آکاردئونی بهتراست مشتری اطلاعات درستی درباره انواع درب آکاردئونی داشته باشد. انواع و اقسام درب‌های آکاردئونی عبارتند از:

درب آکاردئونی ساده: قیمت درب‌ آکاردئونی ساده نسبت به بقیه انواع درب آکاردئونی پایین است. این درب‌ها طرح‌های پیچیده ای ندارند و معمولا از کلاف‌های درهم تنیده ای که به صورت افقی و عمودی هستند تشکیل شده‌اند. درب آکاردئونی ساده برای افرادی که نمی‌خواهند هزینه زیادی انجام دهند گزینه بسیار مناسبی است.

حفاظ درب آکاردئونی دو جداره: این نوع حفاظ درب بسیار ایمن و مطمئن است. تسمه‌های ایستاده به کار رفته در این نوع حفاظ، به صورت دولایه هستند که از طریق جوشکاری به هم متصل شده است.

حفاظ درب آکاردئونی سه لوزی: قیمت درب آکاردئونی با توجه به تعداد گل‌های استفاده شده در آن متفاوت است. درب آکاردئونی یکی از متداولترین نوع‌های حفاظ درب آکاردئونی است.

درب آکاردئونی دوبل: همانگونه که از اسم این نوع درب مشخص است برای ساخت آن از یک تسمه اضافه بر روی پرچ درب آکاردئونی استفاده شده است. به همین دلیل این نوع درب‌ها دارای امنیت بالایی هستند. زیرا هیچ گونه جایی برای انداختن دیلم و باز کردن درب وجود ندارد. به طبع قیمت درب آکاردئونی دوبل به دلیل استفاده از تسمه اضافه بیشتر خواهد بود.

درب آکاردئونی ایتالیایی: در این نوع درب‌ها، تعداد تسمه‌های مورب استفاده شده در داخل کلاف زیاد است. ساخت این نوع درب‌های آکاردئونی به دقت زیاد در قالب بندی و مونتاژ تسمه‌ها احتیاج دارد. در غیر این صورت باز و بسته کردن درب آکاردئونی روان نخواهد بود.

درب آکاردئونی سفارشی: مشتری می‌تواند با توجه به سلیقه خود، مدل و رنگ درب را انتخاب کند. مسلما قیمت دربهای آکاردئونی سفارشی با توجه به پارامترهای تغییر یافته افزایش خواهد یافت.

انواع درب‌های آکاردئونی از لحاظ جنس

حفاظ درب‌ آکاردئونی از لحاظ جنس به 3 دسته تقسیم می‌شود. قیمت دربهای آکاردئونی با توجه به جنس درب متفاوت است.

درب آکاردئونی آهنی: این درب‌ها به دلیل اینکه از آهن ساخته می‌شوند دارای استحکام بالایی می‌باشند. برای جلوگیری از زنگ زدگی آهن، درب‌ها را بعد از ساخته شدن با رنگ کوره ای رنگ آمیزی می‌کنند. در این صورت، درب‌ها در مقابل رطوبت و عوامل محیطی زنگ نمی‌زنند. قیمت دربهای آکاردئونی آهنی به دلیل اینکه از آهن ساخته می‌شود زیاد است.

 

دربهای آکاردئونی پی وی سی: این نوع درب‌ها دارای وزن پایینی هستند. از دیگر مشخصات این نوع درب‌ها داشتن زیبایی ظاهری است. همچنین این نوع درب‌ها قابل شستشو هستند.

درب آکاردئونی ام دی اف: این نوع درب‌ها دارای وزن بالایی هستند. قیمت دربهای آکاردئونی ام دی اف پایین است. ولی دارای عمر پایینی هستند و با گذشت زمان ترک می‌خورند. بسیاری از افراد به دلیل قیمت پایین این نوع درب‌ها مشتاق به خرید می‌شوند. ولی بهتر است در انتخاب حفاظ دربهای آکاردئونی در کنار قیمت به کیفیت آن نیز توجه شود.

نتیجه‌گیری

قیمت دربهای آکاردئونی با توجه به جنس، نوع و ضریب امنیت درب متفاوت است. به همین خاطر قبل از خرید درب آکاردئونی باید در مورد انواع درب تحقیق و بررسی شود. نکته حائز اهمیت در ارتباط با خرید دربهای آکاردئونی این است که برای خرید درب با کیفیت با قیمت مناسب باید به شرکت‌های معتبر مراجعه شود.

مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *